ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-1: Πολιορκία στους Ζοσιμάδες

Ο Μπασ Γιάννινα και ο Ολυμπιακός ισοφάρισαν 1-1 με τον Ζοσιμάδη σε έναν υπέροχο αγώνα Τέταρτος αγώνας της Super League Interwetten. Το «Reds and Whites» ισούται με τους ιδιοκτήτες της γης, πλησιάζοντας το 1-2, αλλά δεν πέρασε μέχρι το 90 ‘+ 9’.

Διαφήμιση

Πηγαίνετε να το πάρετε ξανά με τις αλλαγές

Ο Φορτούνης ήρθε στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και ο Ολυμπιακός άλλαξε την ομάδα του από 4-3-3 σε 4-2-3-1. Στο 48ο λεπτό, ο Άραβας έκανε τρομερές ντρίμπλες, αλλά την τελευταία στιγμή έπεσε από τον Παντελάκη. Στο 51ο λεπτό, το κέντρο του Μαρόκου δεν έδωσε τον στόχο στο ΠΑΣ. Το ραγισμένο κεφάλι του εκπληκτικού ανελκυστήρα του Φορτούνη μπήκε στο δίχτυ. Ακτίνα και μέσα. Ο Al Arabi είχε επιτύχει 30 γκολ μόνο με την “κόκκινη και λευκή” φανέλα.

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο γήπεδο, αλλά οι οικοδεσπότες άφησαν τον αγώνα πολύ σοβαρά και υπήρξαν στιγμές που ο 18χρονος Τσολάκης έπρεπε να παρέμβει. Το αποκορύφωμα του σταδίου 70 λεπτών ήταν ότι ένα πολύ ισχυρό σουτ από τον Krizman πέρασε την αριστερή εγκάρσια ράβδο. Πριν από έναν νεαρό άνδρα που κατάφερε να πιάσει την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή τερματισμού. Στο 69ο λεπτό, ο Χασάν μπήκε στον αγώνα με αποτέλεσμα να αλλάξει το σχηματισμό σε 4-4-2.

Fortounis στα αριστερά, Valbuena στα δεξιά. Ο Al-Masry πήγε δύο φορές για να γίνει πρωταθλητής και απέτυχε. Στο 83ο λεπτό, όταν βγήκε από τη θέση του σουτ, ενώ δεν σημείωσε, πυροβόλησε πάνω από τη γραμμή. Και στο στάδιο των 90 ‘+ 1’. Ο Al Arabi έκανε μια θέση με την αριστερή σε κοντινή απόσταση μετά το πέρασμα του Fortunes και η μπάλα πήγε στον οριζόντιο. Ο Χασάν πήρε το ριμπάουντ από την κοντινή απόσταση και έστρεψε την μπάλα στο δίχτυ. Η σκηνή εξετάστηκε στον βοηθό διαιτητή βίντεο και στο τέλος ο στόχος δεν μετρήθηκε από τον Al Arabi Κατηγορούμενος οφσάιντ.

Καταπληκτικά μπάσο 1-0

Ο Ολυμπιακός παραχώρησε το πρώτο του γκολ φέτος, πέντε λεπτά στον αγώνα. Ο στόχος ήταν όμορφος, καθώς οι Chrismann, Saliakas, Syuntes, Cartales και Pamlides συγκεντρώθηκαν με υπέροχο τρόπο. Ο τελευταίος γύρισε το σώμα του, γύρισε το σώμα του προς το τέρμα, και με ένα σουτ σε όλη την περιοχή, νίκησε τον Τσολάκη (1-0).

Οι Κόκκινοι και οι Λευκοί άσκησαν μεγάλη πίεση από εκείνο το λεπτό και μετά, με τον Valbuena να κυριαρχεί σχεδόν σε ολόκληρο τον αγώνα. Όλα τα σουτ που προσπάθησε, ωστόσο, ήταν άτυχα, εκτός από το Στάδιο 36, όταν ο Σεμέδο έχασε μια κεφαλιά κοντά στη μπάλα του. Κατά την κανονική πορεία του αγώνα, ο Ολυμπιακός είχε δυσκολία να φτάσει στην περιοχή του αντιπάλου, και είναι μια ένδειξη ότι η καλύτερη ευκαιρία, μια ευκαιρία με τον Semedos, προήλθε από ένα σταθερό στάδιο, και για αυτό το λόγο ο Πορτογάλος στοπ ήταν στο πλαίσιο του Χουτεσιώτη.

Από τα δεξιά, ο Ραντζίλοβι έκανε επίσης πολλές επιθετικές πρωτοβουλίες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, ο Χόλιμπας έκανε 2-3 ψευδείς μεταφορές και χωρίς συμμαχίες για τους φιλοξενούμενους μπροστά στην παγιωμένη άμυνα της Ηπείρου. Ο Rafinha έπαιξε με μεγάλη δύναμη, τα περάσματα του δεν οδήγησαν σε αποτελέσματα, ούτε το σουτ έξω από την περιοχή που έσωσε εναντίον του Naumitz. Ήταν σαφές ότι ο Martins έπρεπε να αλλάξει κάτι κατά τη διάρκεια του διαλείμματος και το έκανε.

Οι αναμενόμενοι στόχοι της Opta σας δείχνουν τη συνολική απειλή για κάθε ομάδα και ποιοι στόχοι “πρέπει” να σκοράρει με βάση τους τελικούς τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Κάντε κλικ στο “Actual Lineup” για να δείτε πού θα μετακινηθεί κάθε παίκτης.