Παναϊτολίκος – Αστέρας 1-1: Οι οικοδεσπότες υπέμειναν δέκα γκολ με τον Σούπερ Αριγκίμπι

Ο αγώνας είναι στο Αγρίνιο μεταξύ Panetolico Και το αστέρι Δεν βγήκε νικητής (1-1). Οι επισκέπτες έπαιξαν με έναν παίκτη για περισσότερο από 16 λεπτά λόγω της απόλυσης του Wanderson, αλλά παίζοντας με πνεύμα και με τον Arigby σε καλή διάθεση, οι ιδιοκτήτες σπιτιού πήραν ένα βαθμό, ενώ κατάφεραν επίσης να κερδίσουν τον αγώνα για το τέταρτο Super Cup. Interwetten League.

Διαφήμιση

Κεφάλι με κεφάλια – Βαρέλια δυναμίτη

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για τον Panetolikos. Στο 15ο λεπτό, ο Wanderson Regis έκανε φάουλ έξω από την περιοχή, αλλά ο διαιτητής Evangelo έδωσε ένα πέναλτι, δείχνοντας παράλληλα την κίτρινη κάρτα στον Βραζιλιάνο πίσω στην γηπεδούχο ομάδα. Μετά τη χρήση του VAR, λήφθηκε η σωστή απόφαση και έγινε φάουλ έξω από την περιοχή, αλλά ο Άντερσον τιμωρήθηκε με την κόκκινη κάρτα!

Και έτσι η ομάδα Agrinho έπρεπε να παίξει με έναν παίκτη κάτω των 16 λεπτών! Οι Arcades μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και στο έβδομο λεπτό έκαναν ένα σουτ από έναν αντίπαλο σε όλη την περιοχή.

Ο Παναϊτολίκος έπρεπε να υπερασπιστεί συνεχώς, αλλά υπήρχαν στιγμές που το σκορ θα μπορούσε να ξεκλειδώσει. Και οι δύο είναι με την Arigibi, στα 34 ‘και 42’. Ειδικά επειδή ο δεύτερος τελικός αγώνας της αμερικανικής πτέρυγας ήταν κλασικός, αφού ο Παπαδόπουλος τον νίκησε με τέσσερις. Το 45ο λεπτό τελείωσε με τον Asteras μπροστά από το σκορ. Ο Paralis κούνησε τον Dynamite νίκησε τον Knet, μετά από ένα σουτ από τον Kotsiras από τα δεξιά.

Ο Argybe δικαιολογείται με τη γκουλάρα

Ο Arigibi ήταν ο καλύτερος παίκτης του Panetolikos στο πρώτο ημίχρονο και στο 54ο λεπτό ισοπαλία 1-1 με τον Asteras με ένα μεγάλο λάθος. Ο Αμερικανός πτέρυγας κέρδισε το γκολ και το πέτυχε με εντυπωσιακό τρόπο.

READ  Ρόδος: Πήγε για να βοηθήσει με ένα αυτοκινητιστικό ατύχημα και σκοτώθηκε από ένα περαστικό αυτοκίνητο - κοινωνία

Ο Esteras μπορεί να συνέχισε την κατοχή του, παίζοντας με έναν παίκτη ηλικίας άνω των 16 λεπτών, αλλά οι οικοδεσπότες έπαιξαν σαν αγόρια και θα μπορούσαν να σκοράρουν σε 70 λεπτά με τον Llavas και το 79 με τον Matsolas. Σε αυτό το σημείο, ο Παπαδόπουλος έσωσε ένα εντυπωσιακό save με το ένα χέρι για να κρατήσει την ισοπαλία 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τον παραπάνω παίκτη, αν και θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει στα 57 ‘και 61’ με τον Parales, αλλά και στο 66 ‘με τον Couteras, με δέκα λεπτά πίεση από την ομάδα της Τρίπολης.

ο Αναμενόμενοι στόχοι της Opta Βλέπετε τη γενική απειλή για κάθε ομάδα και τους στόχους που πρέπει “να” σημειώσετε βάσει των τελικών τους. Όσο μεγαλύτερος είναι ο κύκλος, τόσο μεγαλύτερη είναι η πιθανότητα. Μπορείτε να επιλέξετε τη μέθοδο επίθεσης και να δείτε τους τελικούς κάθε ομάδας ξεχωριστά σε κανονική ροή, από συγκεκριμένα στάδια κ.λπ.

Για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ο Asteras είχε ένα πλεονέκτημα, κατοχή και αποχώρηση με “διπλό”, αλλά θα μπορούσε να είχε χάσει αν οι οικοδεσπότες είχαν μεγαλύτερη ακρίβεια στα λίγα στάδια, αλλά στην αποστολή που έκαναν.

Κάντε κλικ στο “Πραγματικός σχηματισμός” για να δείτε πού βρίσκεται η κύρια περιοχή εργασίας κάθε παίκτη.