Ο Τσιτσιπάς και πάλι στον τέταρτο γύρο του Ρόλαντ Γκάρος (Fides)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς με προκριματικά 5-7, 6-3.7-6 (3), 6-1 εναντίον του Τζον Ίσνερ στον τέταρτο γύρο του Ρόλαντ Γκάρος και θα συναντήσει τον Πάμπλο Καρρένο Μπάστα.

Στον τέταρτο γύρο του Ρόλαντ Γκάρος Για τρίτη συνεχή χρονιά, προκρίθηκε Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο καλύτερος Έλληνας τενίστας πέμπτης κατάταξης στον κόσμο πέρασε την αμερικανική ολίσθηση σε 2,38 λεπτά με σκορ 5-7, 6-3, 7-6 (3), 6-1. Τζον Ίσνερ Και είναι στο “16” όπου θα συναντήσει τον αριθμό 12 στον κόσμο, είναι Ισπανός Pablo Carreño Posta.

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη του Ελληνικά Σε 6 αγώνες ενάντια στον Αμερικανό τενίστα.

Isner Breaking Μαχαίρι

στην πρώτη ομάδα, Τζον Ίσνερ Ξεκινά με ένα διπλό σημείο διακοπής, αλλά Στέφανος Τσιτσιπάς Θα σταματήσω και τα δύο! Με άσο θα πάρει ένα πλεονέκτημα και θα πάρει τον αγώνα (1-0).

Ο Αμερικανός θα κλείσει με μια κεφαλίδα στο 1-1, ο Έλληνας θα οδηγήσει 2-1 και θα ισοσταθμίσει τον Isner 2-2 με έναν αγώνα αγάπης.

ο Στέφανος Τσιτσιπάς Θα οδηγούσε άνετα 4-3 και ο Τζον Ίσνερ έδεσε το παιχνίδι αγάπης 4-4.

Ο Έλληνας κερδίζει το ένατο παιχνίδι (5-4), αλλά ο Αμερικανός θα φτάσει σε τριπλό σημείο και ένα διάλειμμα θα προχωρήσει 6-5! Με το παιχνίδι υπηρεσιών αγάπης, η ομάδα θα κλείσει σε 37 λεπτά στις 7-5.

Απάντηση του Τσιτσιπά

Στο δεύτερο σετ, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα πάρει τριπλό σπάσιμο στο τέταρτο παιχνίδι αλλά Τζον Ίσνερ Θα επιστρέψει 2-2, θα σβήσει 3 πόντους!

Ο Τζον Ίσνερ θα φτάσει σε σημείο σπάσιμο την έβδομη ημέρα αλλά Στέφανος Τσιτσιπάς Κλείστε το έως το 4-3.

Ο Έλληνας παίκτης τένις θα κάνει ένα διάλειμμα 5-3 και με αγάπη την υπηρεσία τένις θα επικρατήσει 6-3 και ισοπαλία 1-1.

Νικητής πόντων

Στον τρίτο γύρο, ο Τζον Ίσνερ θα έφτανε στέλνοντας του 2-1 και 3-2 με τον Στέφανο Τσιτσιπά να αγωνίζεται και να ισοπεδώσει το σκορ 3-3.

Ο Αμερικανός πηγαίνει στο 4-3 αλλά ο Έλληνας με αγάπη σερβίρει πάλι στο 4-4.

Με τον έκτο άσο στο τρίτο σετ, ο Αμερικανός θα έφτανε στο 5-4 και ο Τσιτσιπάς θα έφτανε στο 5-5 με τη βοήθεια του δεύτερου σερβίς του. Ο Έλληνας έστειλε το σετ για να σπάσει τη ισοπαλία και με ένα μικρό διάλειμμα θα μετακινηθεί στο 3-1.

Φτάνετε στο 4-2 και μαζί μας πηγαίνετε στο 5-2. Με το λάθος του Isner θα έφτανε σε ένα σύνολο τριών πόντων και θα έκλεινε το σετ στο 7-6 (3).

Το τέλειο τέλος

Στην τέταρτη ομάδα Q Στέφανος Τσιτσιπάς Θα πάρετε ένα διπλό σημείο διακοπής στο δεύτερο παιχνίδι και με τη δεύτερη ευκαιρία θα φτάσετε σε ένα διάλειμμα και 2-0!

Με δυσκολία διατηρεί το σερβίς του 3-0 και ο Isner θα πάρει τον πρώτο του αγώνα 3-1.

Εύκολα στο 4-1, ο Στέφανος Τσιτσιπάς και με ένα διάλειμμα πηγαίνει στο 5-1.

Θα κλείσει το γκρουπ από το σερβίρισμα 6-1!

Η γλώσσα των αριθμών

Οι πόντοι ήταν 125-105 για τον Έλληνα παίκτη τένις που είχε 3/7 πόντους για 1/4.

Ο Αμερικανός είχε 19 άσους (έναντι 8), ενώ ο Έλληνας σημείωσε 5-1 διπλά σφάλματα.

ένα Στέφανος Τσιτσιπάς Είχε 40 νικητές, 19 εύκολα φάουλ, 52 νικητές και 29 νικητές. Ο 22χρονος κέρδισε το 86% των πόντων που σημείωσε στο πρώτο σερβίς.