Μείνετε “διπλοί” για το mia, 2-1 PAS με προβληματισμό

Χάρη στον υπέροχο πρωταθλητή Ντελίτ, ο οποίος ολοκλήρωσε τον αγώνα με γκολ και αποφασιστικό πέρασμα, η Λαμία σημείωσε μεγάλη νίκη τη Δευτέρα στο γήπεδο “Ζωσιμάδης”.

Ο Γρηγορίου αναγκάστηκε με νίκη 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, στον τρίτο αγώνα των προκριματικών της Πρέμιερ Λιγκ, και τώρα είναι αγκαλιά με την παραμονή στην πρώτη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Όπως αναφέρθηκε νωρίτερα, αυτός ο δείκτης τριών τιμών φέρει την υπογραφή του Ντελίτ, ο οποίος με τη βοήθεια του Τζανιτόπουλου (47) και ο στόχος του στο 82 “υπέγραψε” τη νίκη της ομάδας του που βρέθηκε να έχει χάσει 10 “μετά το γκολ του. .

Η Λαμία ανέβηκε τώρα στην ένατη θέση, στο +7 πάνω από το 13ο AEL

Αγώνας

Ο αγώνας ξεκίνησε εντυπωσιακά καθώς ο Τζαντάρες έχασε μια εντυπωσιακή ευκαιρία μόλις στο τέταρτο λεπτό, όταν λόγω του φάουλ του Ντελέτεκ και εναντίον της άμυνας του ΠΑΣ, η μπάλα ρίχτηκε στα πόδια του, αλλά το σουτ που προσπάθησε αποκλείστηκε εντυπωσιακά από τον Λούντιγκεν. Τρόπος.

Στο πέμπτο λεπτό, μετά από ένα κυνήγι από τον Ίμπασι και μια κεφαλιά από έναν από τους Κάστρο, ο Ελευθεριάδης είδε την μπάλα να πηγαίνει προς αυτόν, γνωρίζοντας ότι ο τερματοφύλακας της Λαμίας ήταν εκτός εστίασης, οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιήσει ψαλίδι, αλλά ο Γάλλος τερματοφύλακας έτρεξε και άρπαξε. η μπάλα.

Στο έβδομο λεπτό, ο Καρτάλες σημείωσε λίγο, ενώ δύο λεπτά αργότερα, η Βέντρα δεν κατάφερε να δώσει ένα προβάδισμα στο πλευρό της Φθιώτιδας. Ο στόχος ήρθε τελικά από το PAS στο 10ο λεπτό, όταν από ένα κόρνερ από τον Καρτάλες, ο Παντιλάκης χτύπησε την πρώτη κεφαλιά και ο Μπρέννερ σε κοντινή απόσταση δεν είχε καμία δυσκολία να «γράψει» 1-0 για τα Ιωάννινα.

READ  Το σώμα του 42χρονου ορειβάτη ανακτήθηκε

Από εκεί, ο ρυθμός του αγώνα επιβραδύνθηκε, και με εξαίρεση τον πυροβολισμό του Martinez στο 38ο λεπτό που διακόπηκε ελαφρώς, καμία άλλη σημαντική στιγμή δεν καταγράφηκε στα πρώτα 45 λεπτά. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λαμία τελείωσε τον αγώνα πολύ γρήγορα, με μια κεφαλιά από τον Τζανιτόπουλο στο 47ο λεπτό, ο οποίος νίκησε τον Κάστρο και τον Ιραμόσπο στον αέρα, μετά από ένα καλά εκτελεσμένο λάθος της Ντελίτς.

Μετά από ένα λεπτό (48 λεπτά) ο ίδιος παίκτης έγινε σχεδόν πάλι σκόρερ, αλλά αυτή τη φορά σε βάρος της ομάδας του, όταν χτύπησε μια κεφαλιά από ένα λάθος από τον Καρτάλες συγκρούστηκε με το δοκάρι, στη συνέχεια αποχώρησε από την άμυνα. Λαμία.

Στο 64ο λεπτό, ο Pamledes, δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του, έφτασε σχεδόν στο σκορ, ενώ στο 71ο λεπτό, ο Delic βρέθηκε σε πολύ καλή θέση από ένα κόρνερ από τον Piernason και πυροβόλησε επί τόπου, αλλά ο Fedra παρενέβη και έφυγε μακριά.

Στα 74 ‘η Λαμία ανατράπηκε σχεδόν. Ο Ντελίτ μπήκε σε θέση σκοποβολής μετά από μια κεφαλιά από τον Καραμάνο και ο Λούντζιν κατέβηκε άσχημα, αλλά η θέση του Σέρβου μεσαίου βρήκε τη σωστή ράβδο και έφυγε.

Μετά από τρία λεπτά (77) ο Pamlides ήταν και πάλι σε θέση να πυροβολήσει από τη δεξιά πλευρά και το χτύπησε σκληρά, αλλά ο Ibasi έδειξε και πάλι πολύ καλές αντιδράσεις και στο 82ο λεπτό ήρθε η μεγάλη έκπληξη για την ομάδα της Lamia. Από μια εξαιρετική συνεργασία μεταξύ της Deletic-Vasilakaki, ο Σέρβος μέσος μπήκε στην περιοχή και δεν έχασε αυτή τη φορά, καθιστώντας το 2-1 για τη Mia.

READ  Τα πρόστιμα του ΕΛ.ΑΣ «παγώνονται» προσωρινά. 300 ευρώ έως ότου ληφθεί απόφαση σχετικά με τη συνταγματικότητά του

Κίτρινος: Καρτάλες – Antizo, Deltec, Biharano, Ibasi

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Ludigen, Economopoulos (63 ‘Saliakas), Iramospei, Pantelakis, Persman (23’ p. Pelion), Cartales (63 ‘Pamelaides), Castro, Dominguez, Brenner (83’ Grosdanes), Eleftheriado (83 ‘).

Λαμία (Μιχάλης Γρηγόριο): Epassi, Skondras, Antezzo, Tzanetopoulos, Martines, Vyntra, Tzandaris, Deletic (88 ‘Gouga), Beharano, Biarnason (76’ Vasilakakis), Karamanos.