Κολάρο Panetolikos! Μια ευκαιρία δίνει στην Asterase Tripolis (Βίντεο)

Ο Παναϊτολίκος έπαιξε για περισσότερο από 70 λεπτά με έναν μικρότερο παίκτη εναντίον του Αστέρα Τρίπολης, πέφτοντας πίσω, αλλά αποφεύγοντας την ήττα στο σπίτι με ένα λάθος από τον Αριγκίμπι (1-1).

Πανετολίκος Και το Asterase Tripolis Έμεινε με ισοπαλία 1-1 στον αγώνα που άνοιξε την κουρτίνα του τέταρτου γύρου ανώτερος. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με έναν άλλο παίκτη, ανοίγοντας το σκορ, αλλά δεν μπόρεσαν να αφήσουν τον Agrinho με τους “τρεις πόντους”. Ο στόχος του Arribe έθεσε το τελικό αποτέλεσμα και οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να σκοράρουν.

Ο Αστέρας Τρίπολης “πίεσε” καλά στην έδρα του Πανετολικού και μόνο στο 7 “άγγιξε” 0-1. Το Monafo, με ένα άμεσο σουτ σε όλη την περιοχή, δεν σκοράρει, μετά … σταματήστε την αριστερή ράβδο! Η πίεση των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε και στο 15ο λεπτό είχαμε το στάδιο που άλλαξε την αριθμητική ισορροπία του αγώνα. Ο Μπρίγκις εκδιώχθηκε από τον Γουάντερσον έξω από την περιοχή του πέναλτι, και ο Ευάγγελος απέδωσε ποινή Ωστόσο, ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR – όπως αναμενόταν – και επέστρεψε την απόφαση για ένα πέναλτι, έδωσε φάουλ, αλλά … μετέτρεψε την κίτρινη κάρτα που έδωσε στον βραζιλιάνο αμυντικό σε κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τον Panaitolikos με δέκα παίκτες.

Από τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Asteras Tripolis βγήκε … ντροπαλά στην επίθεση και στο 42ο λεπτό, έχασε μια μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Ο Ματσούλα βγήκε σε αντιπαράθεση και άφησε τον εισερχόμενο Αρίμπη, ο οποίος δεν μπορούσε να νικήσει τον Παπαδόπουλο. Τελικά, στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, είχαμε 0-1, καθώς ο Parales – με το κεφάλι του καρφωμένο – έστειλε την μπάλα πέρα ​​από τον Cotseiras.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με ένα γκολ. Ο Panetolikos μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με όρεξη και κατάφερε να τερματίσει τον αγώνα με ένα γκολ. Στο 54ο λεπτό, ο Αριγκίμπι έκανε φάουλ από μεγάλη απόσταση από το κέντρο και «κάμψε» τη μπάλα στο δίχτυ των φιλοξενούμενων για 1-1.

Ο Αστέρας Τρίπολης “ξύπνησε” και … πήρε δράση, έσπρωξε το νικητήριο γκολ και έχασε σημαντικά στάδια. Στα 70, ο Λιαβάς σκόραρε σχεδόν το πρώτο του γκολ σε φανέλα του Πανετολίκου, στέλνοντας την μπάλα λίγο πιο επικεφαλής στη μεγάλη ζώνη. Στο 78ο λεπτό, ήταν η σειρά του Mazzola να μην σκοράρει με κεφαλιά, επειδή ο τερματοφύλακας των Arcades έριξε με δυσκολία. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να σκοράρουν το κερδίζοντας γκολ, αλλά δεν ήρθαν, διατηρώντας 1-1 μέχρι το τέλος.