Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ 1-3: Οι Κόκκινοι είναι οι Πρωταθλητές! (Vid) | Πρέμιερ Λιγκ

Το Λονδίνο το διατηρεί στον αγώνα του τίτλου! ο Λίβερπουλ Μετά το διπλό εναντίον της Τότεναμ πέρασε επίσης από το σπίτι του Γουέστ Χαμ Ισχύει 3-1. Με τον Salah στο μεγάλο παιχνίδι, οι Reds ήταν τέταρτοι από την κορυφή Πρέμιερ Λιγκ (Με περισσότερους αγώνες από την Πόλη). Ταυτόχρονα, έβαλαν φρένο στα “σφυριά” που τους απογοήτευσαν με την εικόνα τους.

Χωρίς Mane και Firmino στην τριλογία

Η Λίβερπουλ Παρουσιάστηκε χωρίς αυτόν Χαίτη Και το Firmino Για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν, το τρίο αποτελείται από τους Salah, Shakiri και Origi. Ενάντια στη Γουέστ Χαμ, η αμυντική γραμμή του Λίβερπουλ ήταν εξαιρετική, η μεσαία γραμμή πήγε καλά, αλλά η επιθετική γραμμή ήταν … Η ομάδα του Moyes θα μπορούσε να είχε το 30%, αλλά κατάφεραν να εκδιώξουν τους Reds. Ίσως οι Λονδρέζοι να μην μπορούσαν να γίνουν δημιουργικοί, αλλά δεν το επέτρεψαν ούτε στο Λίβερπουλ. Είναι ιδιαίτερο ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν τις καλύτερες στιγμές τους στο 43ο λεπτό, αλλά ο πυροβολισμός του Fabiansky μπλοκαρίστηκε από τον Salah.

Ο Σαλάχ το πήρε πάνω του

Αλλά το δεύτερο ημίχρονο ήταν υπέροχο για τον πρωταθλητή! Μπορεί Γουέστ Χαμ Έχασε στο 55ο λεπτό την πρώτη του ευκαιρία με τον Antonio, αλλά οι Reds συνέχισαν. Στο 58ο λεπτό, ο Σαλάχ σημείωσε το πρώτο του γκολ το 2021 με την Πρέμιερ Λιγκ με ένα εκπληκτικό φινίρισμα, κάνοντας το 1-0. Το «Hammers» προσπάθησε να γίνει πιο επιθετικό με την είσοδο του Yarmolenko, αλλά στο 68 » Λίβερπουλ Αποτέλεσμα 2-0. Εξαιρετική αντεπίθεση Σαλάχ Ο Al-Masry σημείωσε άψογα το δεύτερο γκολ. Οι Λονδρέζοι ήθελαν να μπει ξανά στον “Κόλπο”, αλλά οι φιλοξενούμενοι έμειναν χωρίς περιθώριο. Πράγματι, το τρίτο γκολ ήρθε στο 85ο λεπτό. Ο Firmino παρείχε εξαιρετική βοήθεια Κοιλιακό Ο Ολλανδός δεν έχασε την ευκαιρία να μη αξιοποιηθεί, επιτυγχάνοντας 3-0. Η Γουέστ Χαμ έφτασε στο 87ο με τον Ντάσον, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να της δώσει τίποτα άλλο …

READ  Κορονόβιος: Τα δύο νέα μέτρα εξετάζονται για την Αττική - αυτό που ισχύει για την υπόλοιπη χώρα