Γουέστ Μπρομ – Μάντσεστερ Σίτι 0-5, Σαουθάμπτον – Άρσεναλ 1-3 – Ποδόσφαιρο – Αγγλία

Στην κορυφή της Premier League θα κοιμηθεί Πόλη του Μάντσεστερ, Καθώς και τη δράση της κατά Γουέστ Μπρομ Αποδεικνύεται ότι είναι πολύ εύκολο, διαδεδομένο 5-0 Στο hawthorn. Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Πεν Γκουαρντιόλα Προσωρινά στην κορυφή, όπως την Τετάρτη Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντιμετωπίζει τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ Στο Old Trafford.

Στο έκτο λεπτό μόνο ο Gidogan άνοιξε το σκορ, ενώ στο 20ο, ο Cancelo έκανε το σκορ 2-0, θέτοντας τα θεμέλια για μια νίκη για τους “πολίτες”. Ωστόσο, το πρώτο ημίχρονο συνέχισε, με … Ο Gidogan έκαψε σε εξαιρετική θέση σε 30 λεπτά για να φτάσει στο 3-0, ενώ σε 45 λεπτά ανέβασε το σημείο αναφοράς στο 4-0. Το τελικό σκορ γράφτηκε από τον Sterling το 57, καθώς ο Σίτι λυπήθηκε για τη West Brom εκείνη την εποχή. Κάντε συντήρηση αντοχής.

Στον άλλο αγώνα της νύχτας που πραγματοποιήθηκε ταυτόχρονα, ήταν Οπλοστάσιο Εκδικηθείτε Σαουθάμπτον Για να την αποκλείσω από το FA Cup πριν από λίγες μέρες. Η ομάδα του Michel Arteta επικράτησε 3-1 Μακριά, ο χαρακτήρας εμφανίζεται, έχοντας μείνει στο σκορ κατά την έναρξη του αγώνα. Συγκεκριμένα, μόνο στο τρίτο λεπτό ο Άρμστρονγκ παραβίασε το γκολ του Λένου με ένα ισχυρό σουτ, αλλά στο όγδοο λεπτό, ο Πέπε, που είχε κάνει έναν από τους πιο ώριμους αγώνες του, έβγαλε 1-1. Ήταν νοκ-άουτ πριν από το δεύτερο ημίχρονο, με τον Σάκας στο 39ο λεπτό να κάνει 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα, αφού η Άρσεναλ μπορεί να ήταν επικίνδυνη άμυνα, σκόραρε για τη Λακαζέτα στο 72ο λεπτό.